Post by Iivari on May 27, 2020 8:56:41 GMT
Turnajaiset 21.06.2020
Info & rajoitukset
» Kisapäivä on sunnuntaina 21.06.2020. Viimeinen ilmoittautumispäivä on 20.06.2020
» Turnajaisareena sijaitsee Zenin hiekkakentällä.
» Vastuuhenkilönä toimii Pölhö, epolho[ät]hotmail.com
» Ratsastaja ratsuineen saa osallistua vain yhden kerran yhteen luokkaan, mutta saman päivän aikana vaikka kaikkiin itselleen sopiviin luokkiin.
» Yhtä tallia (ei siis irl- tai url-henkilökohtaisesti) saa edustaa maksimissaan neljä ratsukkoa per luokka.
» Noviisiluokkaan saa osallistua ratsukot, joiden ratsulla/ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista, tai ratsu/ratsastaja on osallistunut max. 3 luokkaan aiemmin elämänsä aikana.
» Alta escuela-luokassa tulee esittää vapaamuotoinen ohjelma, johon sisältyy vähintään sulkutaivutus vapaavalintaisessa askellajissa, laukkapiruetti, piaffe tai passage sekä kaikki kolme askellajia. Suoritusta arvioidessa hevosen rentous, oikea muoto ja ratsastuksen vaivattomuus ovat pääarvioinnin kohteena.
Osallistuminen Osoitteeseen epolho@hotmailPOISTA.com otsikolla "Turnajaiset 21.06" TAI tähän topickiin, milkäli olet rekisteröitynyt foorumille. Luokka (rivinvaihto) sir/lady Ritari - Ratsu / Talli Esim. sir Efim - Gepard VEC / Vecno Stud | Luokat 1. Skill at arms, noviisi 01/40 2. Skill at arms, hunting I 04/40 3. Skill at arms, hunting II 04/40 4. Skill at arms, war 04/40 5. Joustaus, 04/40 6. Alta escuela, 02/40 |
Päätuomarina toimii herra Antioco Calabrese
Osallistujat1. Skill at arms, noviisi
1. Lady Aada-Ilona - Duc Univers / Zen
2. Sir Eemil - Jazzdruid Lumos | Närhimäki
2. Skill at arms, hunting I
1. Sir Eemil - Vedette | Närhimäki
2. Sir Agravain - Tjarda van Lycan | Dragon Age Estate
3. Sir Fricis - Dawnvale Hesato | Zen
4. Sir Lyonell - Kaukovallan Feliciana | Dragon Age Estate
5. Lady Amelie - Luna I | Zen
6. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
7. Lady Vitaliya - Dawnvale Nefasto | Zen
8. Sir Eemil - Geralt frá Ljósskógur | Närhimäki
9. Lady Karla - Lyobek 'B | Vecno
10. Lady Karla - Pazuzu | Vecno
11. Sir Efim - Agzybir 'B | Vecno
12. Sir Iivari - Fregne af Rid | Zen
13. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
3. Skill at arms, hunting II
1. Sir Agravain - Tjarda van Lycan | Dragon Age Estate
2. Sir Lyonell - Kaukovallan Feliciana | Dragon Age Estate
3. Lady Karla - Lyobek 'B | Vecno
4. Sir Efim - Agzybir 'B | Vecno
5. Lady Vitaliya - Dawnvale Nefasto | Zen
6. Lady Karla - Pazuzu | Vecno
7. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
8. Sir Eemil - Geralt frá Ljósskógur | Närhimäki
9. Sir Iivari - Fregne af Rid | Zen
10. Lady Amelie - Luna I | Zen
11. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
12. Sir Eemil - Vedette | Närhimäki
13. Sir Fricis - Dawnvale Hesato | Zen
4. Skill at arms, war
1. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
2. Lady Amelie - Luna I | Zen
3. Sir Iivari - Fregne af Rid | Zen
4. Sir Lyonell - Kaukovallan Feliciana | Dragon Age Estate
5. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
6. Lady Vitaliya - Topazio | Zen
7. Sir Agravain - Tjarda van Lycan | Dragon Age Estate
8. Sir Fricis - Dawnvale Hesato | Zen
5. Joustaus
1. Sir Uwain - Winette Rewa | Dragon Age Estate
2. Lady Amelie - Magnolia Ion | Zen
3. Sir Lautrec - Duren Obeline | Dragon Age Estate
4. Lady Vitaliya - Topazio | Zen
5. Sir Iivari - Fregne af Rid | Zen
6. Sir Lyonell - Kaukovallan Feliciana | Dragon Age Estate
7. Sir Agravain - Tjarda van Lycan | Dragon Age Estate
6. Alta escuela
1. sir Bastian Kelsen - Capella vd Halor / Gestüt Kelsen
2. Sir Iivari - Fregne af Rid | Zen
3. Lady Vitaliya - Topazio | Zen
4. Lady Amelie - Luna I | Zen
5. sir Dietmar Freitag - Alcala / Gestüt Kelsen
6. Sir Iivari - Riario | Zen